Strona głowna  /  Wydarzenia
Z życia przedszkola

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Tego dnia,  już od samego rana zapach piekących się babeczek wypełnił całe przedszkole.   Babeczki upieczone i wystudzone zostały udekorowane przez przedszkolaki. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej i gazet oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami.
Po wspólnej zabawie  w przedszkolu wybraliśmy się  na wycieczkę do Szkoły Podstawowej, aby poczęstować naszymi babeczkami pierwszoklasistów.  Dzieci mogły pooglądać sale lekcyjne, porozmawiać i pobawić się ze starszymi kolegami  oraz zasiąść w szkolnej ławce.  Nie zabrakło również wpólnych  gier i zabaw  na świeżym powietrzu.
Dziękujemy byłym wychowankom naszego przedszkola za miło spędzony czas oraz  Pani wychowawczyni za upominki -  odblaskowe breloczki.

data dodania: 2018-10-14 22:13:52

Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie.
Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku  samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie.

data dodania: 2018-09-16 14:10:45

18 czerwca  w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018. Zgodnie z tradycją jest to czas kiedy żegnamy najstarsze przedszkolaki, które już we wrześniu rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Niewątpliwie ten dzień był długo wyczekiwany przez wszystkie maluchy, zwiastuje bowiem upragnione wakacje.  Na uroczystość zakończenia roku przybyli rodzice naszych przedszkolaków. Po uroczystym powitaniu przez  Panią Dyrektor odbyła się część artystyczna.Po niezwykłej części artystycznej odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków oraz wręczenie dyplomów.  Był to dzień pełen wzruszeń, łez, radości, ale i smutku, że czas się pożegnać. Bardzo dziękujemy za udział w naszej uroczystości.

Wszystkim przedszkolakom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji oraz pięknej i słonecznej pogody :)

data dodania: 2018-06-29 09:17:41

Dziękujemy serdecznie Państwu Lucynie i Krystianowi  Tischbierek za możliwość zwiedzenia niezwykłego domu, w którym czas się zatrzymał. Wszystkie pomieszczenia domu: lauba, sień, kuchnia, sypialnia, izba dla gości, wypełniają liczne sprzęty z minionego wieku. Wiele z nich, jak meble, pozostały po rodzicach, inne to zbierane przez lata stare przedmioty, fotografie i pocztówki. Oglądając zbiory i słuchając opowieści przenieśliśmy się w czasy, których już nie ma.

data dodania: 2018-08-07 08:22:03

Dziękujemy pani Sołtys  Lucynie Tiszbierek za słodkości przekazane dzieciom z okazji Dnia Dziecka.

data dodania: 2018-07-21 11:13:58

data dodania: 2018-06-01 23:13:05

W poniedziałek 11 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie.   Zwiedzanie Juraparku rozpoczęliśmy  od  zabaw na niezwykłym placu zabaw, który zachwycił wszystkich.  Nie zabrakło również chwili na pyszny posiłek, po którym pełni energii udaliśmy sie  do "Tunelu czasu". Wsiedliśmy do wagonika i rozpoczęliśmy wędrówkę. Powstanie świata – to film z efektami, błyski, wybuchy, deszcz, padający śnieg – niesamowite! I wszystko bardzo realistyczne. Niesamowitą przygodę dzieci przeżyły także w  Prehistorycznym Oceanarium, w którym oglądali głębię oceanu w trójwymiarowym obrazie. Póżniej udaliśmy się na długą podróż śladami  prehistorycznych dinozaurów! Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Tyle radości i wrażeń na raz sprawiło, że podróż w drogę powrotną przespały prawie wszystkie dzieci.

data dodania: 2018-06-25 23:10:14

7 czerwca w Gminnym Przedszkolu w Sierakowicach odbył się III Przegląd Piosenki  Dziecięcej   „ Rozśpiewane  Przedszkolaki”.  Naszą placówkę reprezentowała Ola i Basia, które zaśpiewały piosenkę pt. "Wiosna w błękitnej sukience".

data dodania: 2018-06-25 22:58:27

5 czerwca przedszkolny plac zabaw zamienił się w wyspę piratów, a przedszkolaki w najprawdziwszych piratów poszukujących przygód. Sami robiliśmy sobie pirackie czapki i malowaliśmy koszulki, a panie pomalowały nam buźki.Straszni piraci wyruszyli na poszukiwanie zaginionego skarbu prawdziwym,pirackim okrętem. Wszyscy dali się porwać wodzom fantazji i z ogromną radością wyruszyli szukać skarbu. Sprytny pirat Barnaba zostawił  dzieciom wskazówki, jak znaleźć ukryte w butelkach fragmenty mapy wiodącej do skarbu. I udało się – skarb został odnaleziony! Po jego otwarciu w środku na każdego pirata czekała  niespodzianka -  kolorowy wiatraczek. Radości nie było końca podczas „malowania statku”,
„ szorowania pokładu”, „przechodzenia  na szczudłach " , "przechodzenia przez most ”, "przeciągania liny" czy „pirackiej potańcówki”.

Zabawa była wspaniała!

data dodania: 0000-00-00 00:00:00

23 maja w naszej sali zrobiło się smacznie i zdrowo! Z zakupionych podczas wycieczki owoców poswtanowiliśmy przygotować pyszną ałatkę owocową! . Przed rozpoczęciem pracy, dokładnie umyliśmy ręce i zabraliśmy się za krojenie owoców. Wcześniej zostały one umyte i obrane. Podczas krojenia panowała absolutna cisza. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Następnie przystąpiliśmy do degustacji. Sałatka polana bitą śmietaną smakowała wyśmienicie!

data dodania: 2018-06-20 21:48:35