Kontakt
Gminne Przedszkole w Bargłówce
Strona głowna  /  Wydarzenia

Dyrekcja Gminnego Przedszkola w Bargłówce z dniem 20.02.2019 r.

ogłasza zapisy dzieci do przedszkola na rok szkolny 2019/2020.  

Zainteresowanych rodziców prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji na stronie internetowej: przedszkolebarglowka.dlaprzedszkoli.eu w zakładce dokumenty. Wniosek o przyjęcie dziecka można pobrać ze strony internetowej lub odebrać   w przedszkolu w godzinach pracy placówki od 700 do 1600.

 

Termin składania dokumentów upływa
 z dniem 08.03.2019 r.

 

Z życia przedszkola

Po feryjnym odpoczynku wróciliśmy do przedszkola i spędziliśmy cudowny dzień w świecie dinozaurów, ponieważ 26  lutego przypada nietypowe święto -Dzień  Dinozaura. Cały dzień rozmawialiśmy o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Oglądaliśmy przyniesione przez dzieci do przedszkola dinozaury – zabawki, książeczki, albumy, plansze.

W tym dniu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji-  przed śniadaniem  wykonaliśmy masę solną, z której wylepiliśmy Prawdziwy WULKAN!. Pózniej oglądaliśmy prezentację multimedialną i rozwiązywaliśmy prehistoryczne zagadki. Podążaliśmy po śladach dinozaurów, szukaliśmy jaj ukrytych w sali.

A na koniec sprawdziliśmy jak WYBUCHA WULKAN za pomocą wody, octu i sody! To był niezwykły dzień.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-12 21:39:34

 

Dzisiaj mamy walentynki

miejcie więc wesołe minki.

Uśmiech niech nie znika z twarzy,

i niech każdy sobie marzy,

byśmy się kochali wkoło.

Wtedy będzie nam wesoło!!!

 

W tym dniu opowiadaliśmy sobie o tym, czym są Walentynki i w jakim celu je obchodzimy? . Dzieci brały udział w różnych konkurencjach: były zabawy w kółeczku z kolorowymi serduszkami, układanie w parach puzzli, była gra w podchody walentynkowe i  „poczta serduszkowa”  a oprócz tego dzieci  obdarowywały się wzajemnie komplementami i własnoręcznie wykonanymi walentynkami  . Było dużo śmiechu i radości.  Walentynki w przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych.

 

 

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-03-12 20:52:34

My się ZIMY nie boimy… czego dowodem są zdjęcia.  Bawiliśmy się na śniegu, robiliśmy bałwana, rzucaliśmy się śnieżkami i odwiedziliśmy leśne zwierzątka. I wcale nie było nam zimno. Zajęcia dydaktyczne są również skierowane teraz na zimę. Dowiadujemy się jak bezpiecznie spędzać czas na dworze, jakie są sporty zimowe i przede wszystkim jak dbać o swoje bezpieczeństwo. Pamiętamy o smarowaniu buzi kremem i zakładaniu ciepłego szalika, rękawiczek i czapek. A więc do zobaczenia na dworze.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-17 21:25:30

W niedzielę,  13.01.2019 r, wszystkich ogarnęła gorączka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My również przyłączyliśmy się  do XXVII finału WOŚP poprzez swój udział i występ w Gimnazjum w Sośnicowicach. Na scenie  przy udziale ogromnej publiczności zaprezentowaliśmy  dwa tańce, przygotowane pod czujnym okiem Pani Angeliki. Cieszymy się,że  swoim udziałem mogliśmy wspomóc ten szczytny cel.  Dzięujemy dzieciom oraz rodzicom za udział.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-17 21:19:18

Nowy  Rok witamy fajerwerkami i  tak też powitaliśmy go w przedszkolu.
Co prawda nasze sztuczne ognie nie rozbłysły na niebie, ale wyglądały nie mniej efektownie.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-17 20:44:42


Dnia 19 grudnia 2018 r. w Naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Miła, świąteczna atmosfera udzielała się dzieciom, które czekały na zaprezentowanie swoich umiejętności poprzez recytowane wiersze i melodyjnie zaśpiewane pastorałki i kolędy. Dzieci z radością przedstawiały i odgrywały swoje role ogłaszając o narodzinach Cudownego Dzieciątka. Można było zobaczyć żłóbek z Maryją, Józefem i Dzieciną, do którego przyszli pasterze, trzej królowie z darami oraz prześliczne aniołki. Na zakończenie dzieci zaśpiewały kolędę w języku angielskim WE WISH YOU A MERRY CHRISTMAS połączoną z grą na dzwoneczkach.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-17 20:42:07

W poniedziałek, 17.12.2018 roku, odbyło sie spotkanie jasełkowe w Straży dla samotnych osób z Bargłówki.  Dzieci występowały w pięknych strojach aniołów, Józefa, Maryi, króli i pasterzy. Cudownie opowiedziały o wydarzeniach z Betlejem sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Pięknie śpiewały kolędy i recytowały swoje role. Występy przedszkolaków wprowadziły wszystkich w świąteczny, miły nastrój i uświadomiły dlaczego, co roku, z niecierpliwością czekamy na te święta.

komentarzy: (0)
data dodania: 2019-01-17 17:58:54

W dniu 26.11.2018r. nasze przedszkolaki  uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach oraz wykonały prace plastyczno - techniczne. W przyszłym roku na pewno zaprosimy do przedszkola wszystkie najukochańsze misie, misiaczki, miśki, małe i duże, białe i brązowe i wspólne się będziemy uczyć i bawić bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-11-17 17:22:35

W  piątek , 30.11.2018 roku, nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-01 07:49:24

Święty Mikołaj lubi odwiedzać dzieci w każdym miejscu na całym świecie.
4 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszego przedszkola. Od samego rana  dzieci wypatrywały przez okno Niezwykłego Gościa i nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Przedszkolaki były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście wręczał duże paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami, również w języku angielskim! Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-12-08 07:41:47