Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia
Z życia przedszkola

18 czerwca  w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego 2017/2018. Zgodnie z tradycją jest to czas kiedy żegnamy najstarsze przedszkolaki, które już we wrześniu rozpoczną naukę w szkole podstawowej. Niewątpliwie ten dzień był długo wyczekiwany przez wszystkie maluchy, zwiastuje bowiem upragnione wakacje. Na uroczystość zakończenia roku przybyli rodzice naszych przedszkolaków. Po uroczystym powitaniu przez  Panią Dyrektor odbyła się część artystyczna.Po niezwykłej części artystycznej odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków oraz wręczenie dyplomów.  Był to dzień pełen wzruszeń, łez, radości, ale i smutku, że czas się pożegnać. Bardzo dziękujemy za udział w naszej uroczystości. Wszystkim przedszkolakom życzymy udanych, bezpiecznych wakacji oraz pięknej i słonecznej pogody.

data dodania: 2018-06-29 09:17:41

Dziękujemy serdecznie Państwu Lucynie i Krystianowi  Tischbierek za możliwość zwiedzenia niezwykłego domu, w którym czas się zatrzymał. Wszystkie pomieszczenia domu: lauba, sień, kuchnia, sypialnia, izba dla gości, wypełniają liczne sprzęty z minionego wieku. Wiele z nich, jak meble, pozostały po rodzicach, inne to zbierane przez lata stare przedmioty, fotografie i pocztówki. Oglądając zbiory i słuchając opowieści przenieśliśmy się w czasy, których już nie ma.

data dodania: 2018-08-07 08:22:03

Dziękujemy pani Sołtys  Lucynie Tiszbierek za słodkości przekazane dzieciom z okazji Dnia Dziecka.

data dodania: 2018-07-21 11:13:58

data dodania: 2018-06-01 23:13:05

W poniedziałek 11 czerwca pojechaliśmy na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie.   Zwiedzanie Juraparku rozpoczęliśmy  od  zabaw na niezwykłym placu zabaw, który zachwycił wszystkich.  Nie zabrakło również chwili na pyszny posiłek, po którym pełni energii udaliśmy sie  do "Tunelu czasu". Wsiedliśmy do wagonika i rozpoczęliśmy wędrówkę. Powstanie świata – to film z efektami, błyski, wybuchy, deszcz, padający śnieg – niesamowite! I wszystko bardzo realistyczne. Niesamowitą przygodę dzieci przeżyły także w  Prehistorycznym Oceanarium, w którym oglądali głębię oceanu w trójwymiarowym obrazie. Póżniej udaliśmy się na długą podróż śladami  prehistorycznych dinozaurów! Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń. Tyle radości i wrażeń na raz sprawiło, że podróż w drogę powrotną przespały prawie wszystkie dzieci.

data dodania: 2018-06-25 23:10:14

7 czerwca w Gminnym Przedszkolu w Sierakowicach odbył się III Przegląd Piosenki  Dziecięcej   „ Rozśpiewane  Przedszkolaki”.  Naszą placówkę reprezentowała Ola i Basia, które zaśpiewały piosenkę pt. "Wiosna w błękitnej sukience".

data dodania: 2018-06-25 22:58:27

5 czerwca przedszkolny plac zabaw zamienił się w wyspę piratów, a przedszkolaki w najprawdziwszych piratów poszukujących przygód. Sami robiliśmy sobie pirackie czapki i malowaliśmy koszulki, a panie pomalowały nam buźki.Straszni piraci wyruszyli na poszukiwanie zaginionego skarbu prawdziwym,pirackim okrętem. Wszyscy dali się porwać wodzom fantazji i z ogromną radością wyruszyli szukać skarbu. Sprytny pirat Barnaba zostawił  dzieciom wskazówki, jak znaleźć ukryte w butelkach fragmenty mapy wiodącej do skarbu. I udało się – skarb został odnaleziony! Po jego otwarciu w środku na każdego pirata czekała  niespodzianka -  kolorowy wiatraczek. Radości nie było końca podczas „malowania statku”,
„ szorowania pokładu”, „przechodzenia  na szczudłach " , "przechodzenia przez most ”, "przeciągania liny" czy „pirackiej potańcówki”.

Zabawa była wspaniała!

data dodania: 0000-00-00 00:00:00

23 maja w naszej sali zrobiło się smacznie i zdrowo! Z zakupionych podczas wycieczki owoców poswtanowiliśmy przygotować pyszną ałatkę owocową! . Przed rozpoczęciem pracy, dokładnie umyliśmy ręce i zabraliśmy się za krojenie owoców. Wcześniej zostały one umyte i obrane. Podczas krojenia panowała absolutna cisza. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Następnie przystąpiliśmy do degustacji. Sałatka polana bitą śmietaną smakowała wyśmienicie!

data dodania: 2018-06-20 21:48:35

Wizyta w sklepie zainspirowała nas do stworzenia własego sklepu:)
Zabawa w sklep przebiegała według pomysłu dzieci. Zanim jednak zaczęły się bawić, przypominały sobie swoje własne doświadczenia z zakupów. Dzięki temu łatwiej było zaplanować zabawę, a sklepy stworzone przez przedszkolaki działały bardzo profesjonalnie. Dzieci pamiętały, że w sklepie ważne są nie tylko pieniądze  i słodycze: planowały przestrzeń, ustawiały półki i towary na półkach. Podzieliły się rolami, nie zapominając o dostawcach, sprzedawcach, klientach. Przygotowały produkty na sprzedaż oraz pieniądze. Wchodząc w różne role pamiętały o tym jak się zwracać do klientów i do sprzedawców.

Przede wszystkim zaś same ustaliły zasady zabawy i trzymały się reguł. Dzięki temu każdy miał szansę świetnie się bawić i wiele nauczyć!

data dodania: 2018-06-02 11:53:48