Kontakt
Gminne Przedszkole w Bargłówce
Strona głowna  /  Wydarzenia
Witamy w dziale wydarzenia
Wydarzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa

oraz  wiele wiosennego słońca

                                               życzą  przedszkolaki       

 

                                                  

                         

                   

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-02 14:28:13

W czwartek 22 marca  dwoje naszych dzielnych  przedszkolaków; Marta i Lenka  wzięło udział w  drugiej edycji  przeglądu recytatorskiego „Przedszkolak w świecie poezji”, która odbyła się  w Miejskim Przedszkolu w Sośnicowicach. Tematyką przeglądu  były  zwierzęta ukryte w wierszach dla dzieci, autorstwa polskich poetów.  Dziewczynki zaprezentowały wiersz pt kaczka i kaczor (autor nieznany) .  Z wielkim zaangażowaniem podjęły się wystąpienia przed nieznaną publicznością, o tremie nie było mowy a recytacje wypadły znakomicie.   Dziewczynki za udział w konkursie otrzymały pamiątkową książeczkę oraz dyplom. Oczywiście  dziewczyny swoje umiejętności recytatorskie zaprezentowała również na forum grupy, która owacjami podziękowała za piękny występ.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-02 14:13:44

W środę 21 marca  wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny.  Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-02 14:02:15

   8 marca   to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.  W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy  składani 

życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków i  własnoręcznie wykonanych kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień,

a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, kwiaty i promienny uśmiech...


 

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-04-02 13:58:48

 26 lutego obchodziliśmy  Dzień Dinozaura. Dzieci przyniosły różne przedmioty związane z tematem: figurki dinozaurów, pluszaki, książeczki edukacyjne, puzzle. Wzajemnie dzieliły się przyniesionymi skarbami i opowiadały o nich. Dowiedziały się, że dinozaury były to zwierzęta zamieszkujące Ziemię miliony lat temu. Wymarły na długo przed pojawieniem się człowieka. Były nieco podobne do gadów, zwierząt, które żyją dzisiaj. Należą do nich między innymi krokodyle, jaszczurki i węże.

      Dzieci  z wielkim zaciekawieniem zobaczyły prezentację  multimedialną o Dinozaurach , rozwiązywały zagadki, słuchały wierszyków oraz opowieści o historii dinozaurów. Uwieńczeniem całego dnia było wykonanie dużej makiety dinozaura z kartonów - njwięcej frajdy sprawiło dzieciom malowanie jej farbami i doklejanie zębów....:)

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-31 20:01:30

w piątek   16 lutego  dzieci obchodziły nietypowe święto „Święto kota”.  W tym dniu wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając  ubrania w kolorze brązowym.  A na buziach pojawiły się kocie wąsy, noski i uszy namalowane przez Panią;)

Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o chorym kotku a później uczyły się w jaki sposób opiekować się tymi zwierzętami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów.

Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie różnorodnych prac plastycznych, recytowanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek.

Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. 

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-31 19:56:44

 Święto Babci i Dziadka jest niezwykłym dniem, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

w poniedziałek  22  stycznia obchodziliśmy w naszym przedszkolu wspaniałą uroczystość.  Dzieci  zaprezentowały piękny program artystyczny dla Babci i Dzaidka wzbogacony o jasełka.
Były to wzruszające wiersze, piosenki okolicznościowe oraz tańce. Następnie dzieci złożyły Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia, wręczając im własnoręcznie wykonane prezenty - kalendarze a następnie zaprosiły gości na słodki poczęstunek.

Atmosfera uroczystości była podniosła i rodzinna. To wyjątkowe spotkanie było pełne radości i szczęścia. Babcie i Dziadkowie byli dumni ze swoich wnuków, a wnuczęta szczęśliwe, że mogły gościć swoich najbliższych. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i Babć i Dziadków.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-31 19:22:41

Nowe Szaty Króla to jedna z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. W opowieści tej sprytni oszuści wykorzystują próżność tytułowego monarchy, by ograbić go ze skarbów i udowodnić, że nie nadaje się on do sprawowania władzy. 


W piątek  19  stycznia wybraliśmy się  zaproszeni przez Teatr Muzyczny Forte na sceniczną adaptację tej historii. Nowe szaty króla to znakomity musical z przesłaniem aspektu profilaktycznego, pełen tańca i poruszającej muzyki. w którym wiele momentów zachęca do wspólnej zabawy, oferując przy tym doskonałą rozrywkę  oraz niebanalny, odpowiedni dla dzisiejszych czasów morał i przesłanie edukacyjne. Śledząc losy rozkapryszonego króla i jego wiernej śmiesznej lamy, mali widzowie dowiedzieli  się, że o wartości człowieka nie decyduje ani zasobność portfela, ani metka przy ubraniu, a to w jaki sposób traktujemy innego człowieka.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-31 19:15:01

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

16 stycznia  w naszym  przedszkolu  odbył się  długo wyczekiwany Bal Karnawałowy.   Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Po śniadaniu, dzieci przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków.  Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-07 23:10:27

Okres przedświąteczny to w przedszkolach czas spotkań wigilijnych oraz występów jasełkowych. 
20 grudnia w Przedszkolu  miało miejsce przedstawienie jasełkowe , na które przybyli  rodzice. Cały jasełkowy występ przebiegał w bardzo ciepłej i rodzinnej atmosferze. Pojawiło się kilka łez jednak każdy z aktorów wykonał swoje zadanie wzorowo. Wszystkie role zostały odegrane a piosenki wyśpiewane. Po występie dzieci rozdały swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Kolejne chwile jasełkowe spędziliśmy na wspólnych rozmowach przy słodkim poczęstunku. W imieniu dzieci dziękuję za liczne przybycie i wspaniałe odegranie roli widowni.

komentarzy: (0)
data dodania: 2018-03-07 23:05:54