Strona głowna  /  Aktualności  /  Wizyta w pobliskim sklepie spożywczym
Wizyta w pobliskim sklepie spożywczym
data dodania: 2018-06-02 09:51:17

We wtorek, 22.005.2018r, dzieci wybrały się do pobliskiego sklepu "Na rogu".

Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu tzn. urządzenia, towar i jego ułożenie oraz ceny. Celem wycieczki było również utwierdzenie dzieci w przekonaniu, że praca ta jest pożyteczna dla społeczeństwa.Dzieciom wyjaśniono terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów, a także narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów.Podczas wycieczki zwracano uwagę na właściwe zachowanie się. Dzieci miały okazję obserwować pracę sprzedawcy, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w tym sklepie. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki, lodówki.

W trakcie oglądania sklepu przedszkolaki miały także okazję zadać pytania pani sprzedawczyni .Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję.

Na zakończenie wycieczki dokonaliśmy drobnych zakupów w postaci owoców, z których zrobimy przepyszną sałatkę owocową.  Otrzymaliśmy także pyszne lizaki, za które serdecznie dziękujemy:) .

Na pamiatkę naszej wizyty i podziekowań wręczylismy Pani ekspedientce laurkę.